Blog wnętrzarski dla miłośników skandynawskiego stylu

Blog wnętrzarski dla miłośników skandynawskiego stylu

Blog ten powstał z miłości do skandynawskich wnętrz, skandynawskiego stylu dekorowania i tworzenia klimatu „hygge” w domach i mieszkaniach. Moim marzeniem jest wybudowanie domu i urządzenie go od A do Z w stylu skandynawskim. Aktualnie wprowadzam klimat skandynawski do mojego mieszkania i dzielę się z Wami różnymi inspiracjami.

skandynawski blog o wnętrzach

skandynawski blog o wnętrzach

Blog wnętrzarski

Prowadzenia bloga o wnętrzach daje mi ogromną radość, ponieważ wszystkimi inspiracjami i pomysłami na aranżacje wnętrz mogę dzielić się z innymi. Dzięki Wam mam jeszcze większą motywację do zdobywania wiedzy o skandynawskich wnętrzach. Na moim blogu wnętrzarskim znajdziecie zarówno zdjęcia z mojego mieszkania, jak i multum inspiracji, porady czy ciekawe konkursy. W konkursach z reguły do wygrania są właśnie meble lub dodatki w stylu skandynawski. Warto więc na bieżąco śledzić bloga, aby nie przegapić tych konkursów.

Dużą dawką inspiracji odnośnie urządzana mieszkania w stylu skandynawskim są… wycieczki do skandynawskich marketów z meblami oraz dekoracjami. Na żywo mogę tam podejrzeć najnowsze trendy oraz obejrzeć gotowe już aranżacje wnętrz ustawione w sklepach. Nie wiem jak Wy, ale ja często muszę zobaczyć coś na żywo, aby móc podjąć decyzję o zakupie. Cieszę się, że w Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie można kupić meble i dodatki w stylu skandynawskim.

blog wnętrze

Blog wnętrzarski dom

Tak naprawdę dopiero gdy zacznie się budowa mojego domu, będę mogła urządzić wszystkie wnętrza na 100% w skandynawskim klimacie. Obecnie czekam na zakup działki i gdy tylko to zrobię, z kopyta ruszam z budową swojego skandynawskiego gniazdka. Niemniej jednak już teraz na blogu podejmuję tematykę budowy domu, chociażby w artykule Jak wygląda projekt domu skandynawskiego.

Nie jest tajemnicą, że obecnie coraz częściej buduje się domy tzw. kanadyjskie, domy z paczek, domy szkieletowe. Budowa takich domów trwać może nawet jedynie miesiąc. Wszystko dlatego, że otrzymuje się gotową konstrukcję, którą to można postawić dosłownie w kilka dni. Projekty domów skandynawskich przewidują bardzo dużą ilość światła, przez co dużą powierzchnię ścian zajmują szklane powierzchnie.

Koszty budowy takiego domu w skandynawskim stylu również często są o wiele mniejsze porównując z typowym domem murowanym. Z pewnością na korzyść działa tutaj szybki czas budowy domu. Na co dzień również czytam różne blogi wnętrzarskie o domach, aby jeszcze lepiej orientować się w temacie, gdy ruszy budowa mojego domu.

Na moim blogu o skandynawskich wnętrzach znajdziecie wtedy ogrom informacji, zarówno odnośnie całego procesu budowy domu, jak i wykańczania mieszkania pod skandynawski styl. Najprzyjemniejsze będzie zapewne dekorowanie całego domu, ale na to muszę jeszcze trochę zaczekać. Obecnie cały czas wprowadzam skandynawskie elementy do mieszkania. Bez ustanku również przeczesuję Internet w poszukiwaniu inspiracji związanych z urządzaniem wnętrz.

blog wnętrzarski 2019

Jak założyć bloga wnętrzarskiego?

Przy okazji chciałabym podzielić się z Wami wiedzą jak założyć blog o wnętrzach. Myślę, że wiele osób myśli o prowadzeniu takiej strony, ale nie wie jak się do tego zabrać. Obecnie założenie własnej strony jest stosunkowo proste i niedrogie. Najlepiej postawić na gotowe szablony blogów, oparte o system WordPress. Szablony możemy znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne, tzw. premium. Ich cena nie przekracza z reguły 70$. Zainstalowanie i korzystanie z systemu WordPress jest bezpłatne.

Aby założyć bloga wnętrzarskiego potrzebna nam będzie domena oraz serwer, na którym zainstalujemy całego bloga. Pierwszy rok korzystania z domeny bardzo często jest bezpłatny, później koszty to około 100 – 150 zł rocznie. Koszty utrzymania serwera rocznie to około 300 – 500 zł. Jeżeli nie potrafimy sami zainstalować systemu WordPress i skonfigurować szablonu, będzie nam potrzebna pomoc informatyka. Ceny takiej usługi są różne, ale z pewnością nie przerosną nas te koszty.

Samo prowadzenie bloga o wnętrzach jest już bajecznie proste. Kiedy wszystko będziemy mieć już skonfigurowane, dodawanie nowych wpisów, mediów czy bannerów okaże się dziecinnie proste. Konsekwentne prowadzenie takiej strony o wnętrzach może przynieść nam ogromną satysfakcję, a także korzyści w postaci różnych form współpracy, zarówno płatnych, jak i barterowych.

blog o wnętrzach szablon

przykład szablonu dla bloga o wnętrzach

Blog wnętrzarski lifestyleowy

Ciekawym połączeniem w obecnych czasach jest łączenie różnych treści na blogach. I tak prowadząc bloga wnętrzarskiego zamienia się go na blog wnętrzarski lifestyleowy. Dlaczego? Ponieważ pokazując swoje mieszkanie,blogerze chcą przy okazji pokazywać swój styl życia, pokazywać to, co robią w swoich domach i mieszkaniach, jak spędzają wolny czas. Dzięki temu powstają różne blogi np. blog wnętrzarski diy, blog wnętrzarski skandynawski, blog wnętrzarski vintage, blog wnętrzarski kuchnia czy blog wnętrzarski retro. Każdy w innym stylu, ale każdy uzupełniony o ciekawe treści związane z życiem danego blogera.

Prowadzenie takiego serwisu o wnętrzach, ale uzupełnionego o wpisy związane z życiem codziennym daje naprawdę dużo radości. Mam nadzieję, że z czasem mój blog również będzie bogatszy o treści takie właśnie jakie prezentuje chociażby blog wnętrzarski diy. Tego typu blogi pokazują w jaki sposób można domowymi sposobami wykonać różne dekoracje mieszkaniowe, a nawet meble. Z niecierpliwością czekam więc na budowę mojego domu, bo to zmotywuje mnie do tworzenia dekoracji i mebli własnymi siłami.

Jednego na pewno nie zmienię, mój blog wnętrzarski skandynawski będzie podejmował tylko treści związane mniej lub bardziej ze skandynawskim stylem urządzania wnętrz. Jestem mu wierna w 100% i na pewno tego nie zmienię. Żaden inny styl wnętrzarski nie skradł mojego serca, jak właśnie styl skandynawski. Oczywiści na co dzień przeglądam blogi wnętrzarskie związane z różnymi stylami, cenię tak samo blog wnętrzarski retro, blog wnętrzarski vintage jak i blog wnętrzarski kuchnia.

Jeśli szukacie ciekawych blogów podejmujących tematykę wnętrz, na pewno warto wpisać do wyszukiwarki np. blog wnętrzarski ranking, dzięki czemu trafimy na wiele ciekawych zestawień polskich i zagranicznych blogów o wnętrzach.

blog o wnętrzach skandynawski

Blog wnętrzarski skandynawski

Wnętrza to temat rzeka, dlatego też chciałam skupić się na pisaniu o jednym, konkretnym stylu wnętrzarskim. Prowadzenie wielkiego serwisu ogólnie o wnętrzach wymaga z pewnością ogromnego nakładu sił i czasu. Skupienie się zaś na jednym stylu daje mi możliwość aktywnego prowadzenia mojego bloga. I jeśli ktoś zamierza zakładać własny serwis, również polecam skupić się na czymś konkretnym, sprecyzować swoje typy, swoje możliwości, również czasowe.

Jak się okazuje, wielu blogerów odpada w przedbiegach, ponieważ zbyt rzadko piszą na swoje blogi, zbyt rzadko obecni są w social mediach. Tego typu blogi prędzej czy później padną. Dlatego też jeśli już podejmiemy wysiłek związany z założeniem i prowadzeniem bloga wnętrzarskiego, postarajmy się zrobić to porządnie i skupić się na aktywnym prowadzeniu strony oraz kanałów w social mediach.

Skandynawski dom z elementami boho

2 Komentarze

  • modnestol
    21 lipca 2019 07:52

    Styl skandynawski jest piękny w swojej prostocie. Jednak z ta prostota nie można tez przesądzać. Jeżeli ktoś zrobi wnętrze w którym wszystko będzie białe to raczej będzie przypominać sale szpitalna a nie przytulne mieszkanko.

  • Robert
    29 lipca 2019 12:46

    Mi się bardzo podobają skandynawskie wnętrza i staram się wprowadzić elementy tego stylu do moich wnętrz 😉

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

góra