Hygge Life czyli duński sposób na szczęście i piękne mieszkanie

Hygge Life czyli duński sposób na szczęście i piękne mieszkanie

Moda na styl życia Hygge coraz mocniej wkracza do Polski. W skrócie oznacza szukanie szczęścia w codzienności, spokój, błogość, przytulność i bezpieczeństwo, szukanie ciepła i spokoju w domowym ognisku. W dużej mierze związane jest to z odpowiednim zaaranżowaniem swojego mieszkania. Jak urządzić mieszkanie w stylu Hygge?

Hygge w domu

Urządzenie domu w stylu hygge bardzo mocno związane jest ze stylem typowych skandynawskich mieszkań. Obydwa trendy posiadają bowiem bardzo duży cech wspólnych, gdzie głównym celem jest osiągnięcie efektu przytulnego wnętrza, idealnego do błogiego spędzania w nim czasu. Hygge w domu pozwala na stworzenie wyjątkowo klimatycznych wnętrz, gdzie otacza nas ciepło, przyjemna cisza i czysta radość z przebywania w danym miejscu.

„Hygge Life” to ukłon w stronę natury. To przemycenie jej piękna do swoich domów i mieszkań. To znalezienie szczęścia w tym, co proste, nieskomplikowane, przyjazne człowiekowi, ale przy tym również piękne. Jeśli ktoś zaczyna wyznawać takie wartości i wdrażać je w życie, nie dziwne, że może należeć do grona najszczęśliwszych osób na świecie. Warto do nich dołączyć!

Hygge dom

źródło zdjęcia: Instagram @cmcoving

Hygge co to jest?

Co to jest Hygge? Termin ten wywodzi się z języka norweskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza „dobre samopoczucie”. Ciekawostką jest fakt, że według różnych badań Duńczycy należą do najszczęśliwszych narodów na świecie. To właśnie oni bardzo mocno promują styl życia Hygge. Zaglądając do ich mieszkań można naocznie zobaczyć na czym polega cała ta filozofia. O hygge pisałam również w moim artykule o białych meblach skandynawskich.

Głównym przekazem stylu życia i mieszkania Hygge jest otoczenie się tym, co wprawia nas w dobre samopoczucie. Ważne jest, aby otaczać się naturą, prostotą, dobrą energią. Niezwykle istotne są więzi rodzinne, dlatego też centrum domu w stylu Hygge jest… jadalnia z dużym stołem. To właśnie tam zaczynamy dzień, leniwie budzimy się do życia, spędzamy czas z bliskimi.

Ogromną rolę odgrywają dekoracje domu czy mieszkania. Musi być przytulnie, atmosfera ma nas wręcz otulać swoimi klimatem. Nie ma tu miejsca na plastikowe, kolorowe bibeloty, krzykliwe plakaty, sztuczne tekstylia. Zamiast nich swoje miejsce znajdą drewniane meble, wełniane koce i poduszki, naturalne świece, prawdziwy kominek czy lampa emitująca przyjemne światło.

Spokój i delektowanie się momentem – takie są właśnie założenia stylu Hygge. I ja się podpisuję pod tym przekazem w 100%. Staram się przemycać ten styl życia do moich pomieszczeń, oddając jego klimat zarówno przez aranżacje, jak i moje osobiste podejście do świata. Nie biegnę, nie otaczam się krzykiem, hałasem, zgiełkiem.

Hygge

Jak urządzić dom w stylu Hygge?

Zacznijmy od mebli. Z pewnością będą one głównie drewniane, często z nieobrobionego drewna. Hitem są wszelkie stoliki i blaty wyglądem jak najbardziej zbliżone do naturalnego materiału. Modne stały się również podkładki, tak zwane plastry drewna. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Do wnętrz Hygge pasują również drewniane krzesła, na których położone są miękkie poduchy. Bardzo ciekawym elementem jest parapet, który spełnia rolę siedziska, na którym możemy czytać książki, rozmyślać i delektować się spokojem.

W domu Hygge nie brakuje poduszek, koców, pledów. Ich celem jest ocieplenie wnętrz, nadanie im domowej atmosfery. W takich pomieszczeniach z ogromną przyjemnością możemy „zapaść” się na ulubionej kanapie lub fotelu, przykryć kocem i z kubkiem pysznej kawy cieszyć się chwilą (oczywiście wtedy, gdy możemy sobie na to pozwolić, styl życia Hygge nie oznacza wiecznego przesiadywania z kawą w swoim domu, to by się mogło szybko znudzić ;).

Istotne jest również oświetlenie, w domach inspirowanych stylem Hygge korzysta się głównie ze światła dziennego, za to wieczorami otula się pomieszczenia ciepłym światłem z lamp, świeczek, lampionów, łańcuchów świetlnych i tym podobnych ozdób. Delikatne światełka czy blask świecy potrafią wprowadzić fantastyczną atmosferę do domu czy mieszkania.

Dekoracje w stylu Hygge w dużej mierze nawiązują do emanowania szczęściem. Dlatego też świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju motywujące napisy na ścianach (w formie naklejek), ramki ze zdjęciami i ciekawymi cytatami. Otaczanie się dobrym, pozytywnym przekazem wzmaga jeszcze poczucie spokoju i szczęścia podczas przebywania w domu. Przepis na życie w stylu Hygge jest naprawdę banalnie prosty.

Dom w stylu Hygge

Wnętrza w stylu Hygge

Poniżej znajdziecie trochę pięknych zdjęć, które oddają klimat wnętrz w stylu Hygge. Jestem pewna, że staną się one dla Was ciekawą inspiracją i również zakochacie się w tym skandynawskim sposobie na szczęście w naszych domach i mieszkaniach. Jak zauważycie – bije z nich spokój, szczęście, relaks i równowaga.

stylskandynawskiwmieszkaniu

Hygge mieszkanie

Dom Hygge

Co to jest Hygge

Hygge drewniane meble

Hygge dekoracje

Jak urządzić mieszkanie w stylu Hygge

HYgge styl życia

Hygge meble

Dom inspirowany Hygge

Jak mieszkać Hygge

Hygge Duński styl

Salon Hygge

Moja książka o tym jak zacząć żyć w stylu Hygge

Moja najnowsza książka motywacyjna „Jak rzucić wszystko i wyjechać na Bali?” będzie doskonałym wstępem dla wszystkich, którzy chcieliby żyć spokojnie, bez stresu, w stylu Hygge. W 20 rozdziałach znajdziesz wszystko to, co potrzebne jest do mentalnej przemiany i zrozumienia zasad, odpowiedzialnych za sukces i szczęście.

Te zasady znają osoby, które przyciągają do siebie same dobre rzeczy, jedna po drugiej. Nie mylcie proszę tej książki z książką… podróżniczą! Choć w tytule jest malownicza wyspa Bali, znalazła się tam ona jedynie jako metafora. Wszak to właśnie wyspa Bali stała się synonimem szczęścia i dobrobytu.

Książka „Jak rzucić wszystko i wyjechać na Bali?” to bardzo czytelny poradnik. Polecana m.in przez Radio Chilli Zet, portal Obcasy.pl czy znanego blogera Volantification. Dostaniesz “power” do działania, a książka wskaże Ci, krok po kroku, drogę do wolności. Poświęcona m.in, sile prawa przyciągania, drodze do własnej wolności finansowej oraz sposobom, dzięki którym możesz żyć w szczęściu i spokoju. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka motywacji i wsparcia w realizacji swoich celów.

książka w stylu hygge

Książka motywacyjna „Jak rzucić wszystko i wyjechać na Bali?”

Vademecum dla każdego, dla kogo średnia krajowa i nudna praca to za mało. Fantastyczna książka, która pokazuje, że nie ma takiej rzeczy w życiu, której nie dałoby się zmienić odpowiednim podejściem. W 20 rozdziałach znajdziemy przepis na drogę do wolności, również tej finansowej. Po jej przeczytaniu można zrozumieć błędy, które na co dzień popełniamy i zamienić je na działania, które dadzą nam realne szczęście. Polecamy! Martyna Wawryło-Wojciechowska, Radio Chilli Zet

ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ O HYGGE

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

góra