Jak wygląda projekt szkieletowego domu skandynawskiego?

Jak wygląda projekt szkieletowego domu skandynawskiego?

Skandynawskie domu mają w sobie „to coś”, ten klimat, który pozwala poczuć się w nich jak u siebie. Cały styl skandynawski zmierza ku temu, aby celebrować rodzinną atmosferę, a pomieszczenia stworzyć maksymalnie funkcjonalne. Ta sama idea przyświeca projektom domów skandynawskich, o których chciałabym dziś napisać nie co więcej.

dom skandynawski jak wyglada

źródło zdjęcia: myscandinavianhome.com

Jak wygląda projekt domu skandynawskiego?

Po czym można poznać skandynawski dom? Z pewnością po tym, że gdy spojrzymy na niego widzimy… sielankę! Główną inspiracją dla projektu takiego domu jest  sama natura. Oczywiście jest ona zgrabnie połączona z nowoczesnością, niemniej jednak  to nie ona gra tam główną rolę. Zobaczcie jak wygląda dobry projekt domu szkieletowego. Czy tak właśnie go sobie wyobrażaliście?

Skandynawski dom to wręcz idealne rozwiązane dla osób ceniących oszczędny styl detalu architektonicznego i funkcjonalne rozwiązania, a zarazem świadomych konieczności uwzględnienia w planach inwestorskich szeroko pojętego problemu oszczędzania energii. Jak zapewne wiecie, Skandynawowie przykładają wielką wagę do różnych akcji pomagających chronić naturę. Nie dziwne więc, że energooszczędne domy są tam tak popularne. Również surowce, z jakich buduje się skandynawskie domy są w dużej mierze przyjazne środowisku, oraz mieszkańcom domu.

Skandynawskie domy często nazywane są również domami szkieletowymi lub mudołowymi. Wszystko dlatego, że powstaje z gotowych już elementów i co ciekawe – Montaż prefabrykowanych modułów na placu budowy trwa zaledwie kilka dni! Także taki modułowy domek w skandynawskim stylu można postawić naprawdę ekspresowo.

Jak wygląda profesjonalny projekt domu skandynawskiego? Dom, który widzicie na projekcie został zaprojektowany w technologii murowanej dla rodziny 2-3 osobowej na podmiejską działkę z wjazdem od strony zachodniej. Otwarta przestrzeń nad salonem pozwala na doświetlenie go przez okna zamontowane na dachu. Czytelny podział funkcji i wydzielenie strefy gospodarczej to cecha charakterystyczna tego projektu. Forma bryły budynku, kolorystyka i zastosowane na elewacjach materiały nawiązują do wzorców budownictwa skandynawskiego. Prosta konstrukcja i rozwiązania technologiczne pozwalają na realizację budynku w rozsądnej cenie, a rekomendowane systemy zapewniają komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji. Gotowy projekt domu dostępny od ręki.

skandynawski dom

Projekt domu Skandynawski WOX1019

dom skandynawski projekt

Projekt domu Skandynawski WOX1019

projekt domu skandynawskiego

Projekt domu Skandynawski WOX1019

Dlaczego warto postawić na skandynawski dom?

Mnie przekonują dwie rzeczy. Pierwsza to sama atmosfera takich domków. Rodzinna. Sielankowa. Przyjazna. Ciepła. W stylu hygge. A drugi argument to w wielu przypadkach takich domów stawia się je o wiele szybciej aniżeli standardowe domy. Koszt budowy skandynawskiego domu szkieletowego wynosi około 2 tys. zł/m2, a czas potrzebny na oddanie budynku w stanie deweloperskim to zaledwie 3 miesiące, od momentu uzyskania pozwolenia na budowę. To mnie przekonuje! Warto jeszcze wspomnieć, że domy skandynawskie często nazywane są również ekologicznymi domami, budowanymi w dużej mierze w zgodzie z naturą.

Na pewno zainteresują Ciebie te artykuły:

skandynawski dom wystrój

źródło zdjęcia: homesthetics.net

1 Komentarz

  • Ania
    30 maja 2018 16:12

    Strasznie podobają mi się takie domy. Mało ich jeszcze w Polsce. Jak wygląda trwałość takiej konstrukcji?

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

góra