20 skandynawskich sof – zobacz aranżacje we wnętrzach

20 skandynawskich sof – zobacz aranżacje we wnętrzach

Nie wyobrażam sobie skandynawskiego mieszkania czy domu bez… skandynawskiej sofy! Z czasem staje się ona „sercem” całego lokum. Wygodna sofa to podstawa i fundament salonu. Musi być odpowiedniej wielkości oraz odpowiedniej jakości. Gdzie znaleźć piękne sofy skandynawskie?

Skandynawska sofa aranżacja wnętrz

Mam dla Was aż 20 wspaniałych aranżacji wnętrz ze skandynawskimi sofami. Jednym z największych źródeł przepięknych sof skandynawskich jest sklep ScandicSofa.pl. Wszystkie zaprezentowane poniżej sofy pochodzą z tego właśnie sklepu. Mnie bardzo pomaga taka wizualizacja danego mebla we wnętrzu. Dzięki temu lepiej mogę sobie wyobrazić przenikanie się kolorów danego wnętrza i dopasowanie sofy do danego miejsca.

Wybranie odpowiedniej sofy skandynawskiej wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Musimy wziąć pod uwagę wiele rożnych czynników, takich jak styl danego wnętrza, wymiar sofy, zapotrzebowanie na daną wielkość sofy, wygląd oraz funkcjonalność sofy. Później to wszystko trzeba zgrać jeszcze ze swoim budżetem. Warto wcześniej obejrzeć różne aranżacje wnętrz ze skandynawskimi sofami.

Szukając różnych zdjęć warto wpisać do wyszukiwarki takie zapytania jak na przykład skandynawska sofa aranżacja wnętrz, skandynawska sofa 2 osobowa czy skandynawska sofa rozkładana. Istnieją różne popularne modele sof skandynawskich np. skandynawska sofa oslo, skandynawska sofa modu, skandynawska sofa rozkładana roots basic karupskandynawska sofa jorgen czy skandynawska sofa capri.

ZOBACZ: Aranżacja tarasu w stylu skandynawskim

Ze swojego doświadczenia polecam od razu zainteresowanie się skandynawską sofą z funkcją spania. Nie da się przewidzieć kiedy będzie potrzebne nam dodatkowe miejsce do spania, a taka funkcja sofy skandynawskiej czyni ją jeszcze bardziej przydatną i funkcjonalną. Przerabiałam już w swoim mieszkaniu sofy bez funkcji spania, i zawsze była taka sytuacja, kiedy przydałaby się opcja spania.

Wybierając sofę skandynawską warto też zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego jest wykonana skandynawska sofa. Nie da się kupić porządnej sofy skandynawskiej za 700 zł (a przynajmniej ja nie znam takich przypadków). Dobrej jakości materiały, które mają nam służyć na lata – muszą więcej kosztować. Coś za coś. Mam nadzieję, że mój blog wnętrzarski pomoże Wam rozwiać wszelkie możliwości.

skandynawska sofa szara

szara sofa ze sklepu ScandicSofa.pl

Skandynawska sofa w mieszkaniu

Jakie są najbardziej popularne kolory sof skandynawskich? Z moich obserwacji widzę, że królują szarości (zdecydowany faworyt) oraz wszelkie odcienie niebieskiego, granatu. Popularna stała się mięta i baby-blue (to moje faworyty). Przeglądając różne aranżacje wnętrz z sofami skandynawskimi można jeszcze zauważyć odcieni zieleni, żółtego. Mniej popularny jest fiolet albo czerwień. Kolor czerwony ogólnie średnio kojarzony jest ze skandynawskim stylem urządzania wnętrz. W moim mieszkaniu nie ma ani jednej czerwonej rzeczy. Skandynawska sofa w czerwonym kolorze również mi osobiście jakoś „nie leży”. Oczywiście wszystko kwestia gustu.

ZOBACZ: Tanie tapety skandynawskie do salonu

Jakie rodzaje sof skandynawskich możemy spotkać w sklepach? Na pewno istnieje podział na wielkość sofy, czyli sofa 2-osobowa, sofa 3-osobowa itd. Sofy dzieli się również na sofy z funkcją spania, sofy małe albo sofy welurowe, sofy łatwoczyszczące. Wybór jest naprawdę okazały, więc bez problemu uda nam się znaleźć coś, co spełni nasze wymagania. Wszystkie sklepy mają system filtrowania produktów, dlatego też nie musimy przeglądać całego asortymentu, tylko od razu filtrować takie kategorie, aby na stronie pojawiła się poszukiwana skandynawska sofa z wybranymi opcjami.

skandynawska sofa niebieska

granatowa sofa ze sklepu ScandicSofa.pl

Aranżacje wnętrz ze skandynawskimi sofami

Jak obiecałam na początku mojego artykułu, mam dla Was wiele pięknych, zachwycających wręcz aranżacji wnętrz ze skandynawskimi sofami. Jestem pewna, że znajdziecie tutaj swoich faworytów! Mnie najbardziej urzeka poniższa sofa w kolorze baby-blue. To taka mała wersja sofy, może być traktowana również jako fotel z podnóżkiem. Jednak selekcjonując zdjęcia wybrałam wszystkie te aranżacje ze skandynawskimi sofami, które najbardziej wpadły mi w oko. Miłego oglądania!

blekitna sofa skandynawska

sofa skandynawska salon

mietowa sofa skandynawska

skandynawska sofa biala

granatowa sofa skandynawska

niebieska skandynawska sofa

skandynawska sofa miętowa

jasna sofa skandynawska

oryginalna sofa skandynawska

jasna szara skandnynawska sofa

baby blue sofa kanapa skandynawska

miękka sofa skandynawska

niebieska kanapa skandynawska

niebieska sofa w stylu skandynawskim

szara kanapa skandynawska

żółta sofa skandynawska

Wszystkie sofy pochodzą ze sklepu ScandicSofa.pl

2 Komentarze

  • Margaretta
    4 lipca 2019 18:10

    Rzeczywiście sofa w kolorze baby blue robi wrażenie, ale mięta u granat….też przykuły moją uwagę. Skandynawski klimat ogromnie mi odpowiada i sprawia, że chce się przebywać w gniazdku urządzonym w takim stylu💙

  • Aleksandra
    4 listopada 2019 22:31

    Mój typ to granat, ale co tu dużo mówić te sofy są świetne i rewelacyjnie pasują nie tylko do typowo skandynawskich wnętrz. Ciekawe zestawienie, pozdrawiam!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

góra