10 pomysłów na aranżację skandynawskiego kredensu

10 pomysłów na aranżację skandynawskiego kredensu

Kredens to „must have” w typowo skandynawskich pomieszczeniach. Nie sztuką jest jednak wstawić piękny kredens, lecz ciekawie go zaaranżować. Wiele osób często ma dylemat co wstawić na półki, co ma być schowane, a jakie dekoracje czy elementy kuchenne wyeksponować w kredensie. Zobaczcie jak to robią inni!

Skandynawski kredens

Urządzić pomieszczenia w stylu skandynawskim to jedna kwestia, ale udekorować je dodatkami to inny temat. Trzeba z pewnością opowiedzieć się z tym, czy chcemy mieć część rzeczy na widoku, czy jednak wolimy zachować styl minimalistyczny. Skandynawski kredens to mebel, który tak naprawdę przydaje się dla osób z tej pierwszej grupy, ponieważ właśnie służy on do eksponowania różnych rzeczy kuchennych oraz dekoracji. W szczególności zastawy, szkła czy akcesoriów kuchennych. Bardzo często taki kredens jest przeszklony, więc widać co się w nim znajduje i musi to być przemyślana kompozycja.

Jeżeli nie wiecie jak ładnie zaaranżować skandynawskie kredensy to wystarczy zainspirować się tym, jak robią to inni. To dużo łatwiejsze, aniżeli samodzielne kombinowanie. W Internecie jest całe mnóstwo blogów czy serwisów, które oferują morze inspiracji. Warto z nich korzystać i skrócić sobie czas głowienia się nad aranżowaniem kredensu w stylu skandynawskim. Na takim kredensie znajduje się z reguły dużo różnych rzeczy, więc musimy tak to poustawiać, aby uniknąć efektu… bałaganu!

skandynawski kredens biały

biały kredens skandynawski

Co wstawić do skandynawskiego kredensu?

Pomysłów może być naprawdę wiele, ale warto określić się za konkretną stylistyką. Jeżeli przekombinujemy z dodatkami, jeżeli umieścimy rzeczy w różnych kolorystykach czy stylistykach, efekt bałaganu murowany. W większości przypadków taki kredens w stylu skandynawskim stoi w kuchni, dlatego wstawiamy do niego rzeczy o charakterze kuchenny. Przykład?

Idealnie sprawdzi się biała lub kremowa porcelanowa zastawa.  Przywołuje ona klimat sielskiego, wiejskiego domu, „mlekiem i miodem płynącym”. Wszelkiego rodzaju słoiczki oraz dzbanki również świetnie komponują się z klimatem skandynawskiego kredensu. Z kolorem bieli oraz beżu świetnie komponuje się drewno, dlatego warto umieścić ją w dowolnym miejscu kredensu.Modne są również porcelanowe dodatki z elementami drewna. Takie podobają mi się najbardziej.

Ciekawie wyglądają również słoiczki z konfiturami, które przywołują na myśl smak wakacji na wsi. Jeżeli nasza kuchnia połączona jest z salonem, to warto również wpleść tam salonowy klimat poprzez umieszczenie książek czy magazynów. Możemy pokusić się również o kilka ozdób w klimacie skandynawskich jak np. drewniany renifer. Czas zapewne sam zweryfikuje co znajdzie się w kredensie.

Jeżeli uda nam się stworzyć zgrabną kompozycję, to nawet duża ilość rzeczy umieszczonych w kredensie nie będzie męcząca dla oka. Ważne jest, aby rzeczy były zgrane ze sobą kolorystycznie i odpowiadały również odcieniom mebli. Pamiętajmy, że skandynawski styl to głównie biel i kolory ziemi lub ewentualnie delikatne, zgaszone barwy.

skandynawski kredens błękitny

Skandynawski kredens – retro czy nowoczesny?

Przeglądając zdjęcia skandynawskich kredensów można zauważyć co najmniej dwa rodzaje tego typu mebli. Część z nich stylizowana jest na stare kredensy, a inne nawiązują już do nowoczesnych form, aby móc wpisać się do modernistycznych pomieszczeń. Styl skandynawski teoretycznie odnosi się do wiejskich, sielskich drewnianych domków, ale obecne czasy zgrabnie przerobiły ten trend na bardziej aktualne formy. Dlatego też i meble w północny stylu można kupić w dwóch wersjach.

Retro i nowoczesne kredensy różnią się przede wszystkim tym, że te pierwsze eksponują o wiele więcej dodatków, aniżeli te drugie. Styl skandynawski teoretycznie kojarzy się z minimalizmem, ale retro kredensy akurat pełne są różnych rzeczy i dodatków, ozdób, dekoracji. Mnie osobiście urzeka taki wiejski klimat, dlatego wybierając kredens do swojego domu opowiem się chyba za tymi retro.

skandynawski kredens

nowoczesny kredens skandynawski

Pomysły na aranżację skandynawskiego kredensu

Wybrałam dla Was kilka ciekawych pomysłów na to, jak może wyglądać skandynawski kredens. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Wam zdecydować się na wybranie konkretnej stylistyki. Korzystajcie, aranżujcie i cieszcie się swoim domem lub mieszkaniem w skandynawskim stylu.

kredens skandynawski jak go urządzić

niebieski kredens skandynawski

biały kredens aranżacje

biały kredens styl skandynawski

kredens biały skandynawski

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

góra